סיפורים מהשטח

אריה ותהילה

צוק איתן, קרית מלאכי

כך מספרים אריה ותהילה, מתנדבי "לב אחד":
"בין לבין האזעקות, אנחנו מסתובבים ברחובות קרית מלאכי עם כלי נגינה בדרך למקלט נוסף. לפתע קוראת אלינו ממרפסת אישה כבת 65, "סבתא מרוקאית" טיפוסית עם בנותיה ונכדיה. היא מבקשת שנעשה שמח וקוראת לכל השכנים. אז אנחנו ישר מתחילים לנגן שירי נשמה והנה אנחנו מוצאים את עצמנו בתוך "חאפלה" מטורפת ושכנים מתחילים להגיע בעקבות הרעש ומצטרפים לחינגה.
"יוזמת האירוע" מנגבת את הדמעות מהעיניים, מכסה את פניה ולוחשת "אתם לא מבינים מה זה בשבילי, אתם נס שנפל עלי פתאום.." מישהו מביא רמקול ענק ושני מיקרופונים, העסק הופך למסיבת קריוקי ובעלת הבית מוציאה מאכלים ושתייה מכל טוב הארץ.
לאחר שעה וחצי של דיבוק אחים נוגע ללב אנו ממשיכים לתחנה הבאה..."

ישי וליאור

צוק איתן, אשדוד

ישי וליאור, תיכוניסטים בחופשה, חשבו שבדרום הם ישוחחו עם התושבים וירגיעו אותם. אבל מהרגע שהגיעו לחמ"ל באשדוד נדבקו באנרגיה התוססת ולא ישבו לרגע."כשהגענו למרכז למבוגרים עם צרכים מיוחדים, הוצאנו דרבוקות, תופים וכלי נגינה ולא הפסקנו לשיר ולרקוד", מספר ליאור "גם אלו שלא מסוגלים להגיב הרגישו שמחה".ישי רץ אחרי ילד בן 6 ואחרי כדור במשך שעות, כשהילד מצביע בכל קרן רחוב ואומר:"פה יש מקלט קרוב, לשם תיקח אותי אם תהיה אזעקה".קצת אויר, זה מה שביקשו בדרום,קצת אויר - ביקשו ליאור וישי אחרי הפעילות….

עדי

צוק איתן, קרית מלאכי

עדי, ראש החמ"ל בקרית מלאכי, מספרת:
אחת המשימות שלנו היא לקיים פעילות באופן פרטי לילדים שלא יכולים לצאת מהמקלט בשל מוגבלות מסויימת (הילד נכה, אוטיסט, או בעל צרכים מיוחדים), במצב כזה מתנדב מ"לב אחד" מקבל טלפון ונענה לקריאה. האמירה היא שאם הקייטנה לא באה אליך למקלט אנחנו, לב אחד, נבוא אליכם.
במקרה אחד, שני מתנדבים הגיעו לאם חד הורית, שנמצאת כבר שבועיים בביתה עם שלושת ילדיה מלאי החרדה. הסבתא הגיעה בתחילת המלחמה משדרות בעקבות ירי הטילים, ובמשך שבועיים הן לא התאפרו ולא יצאו לסופר אפילו לא כדי לקנות חלב. המתנדבים נכנסו הביתה, ובזמן ששיחקו עם הילדים הבינו מהאמא שלא חגגו יום הולדת לבת שלה, מפני שהמשפחה לא יצאה מהבית במשך כל התקופה. לאחר מאמץ, המתנדבים הצליחו לשכנע את הילדים לצאת מהבית ולרדת למקלט. בתום פעילות כייפית ומשמחת הילדים לא רצו לחזור הביתה מרוב שנהנו.
באותו יום, המתנדבים החליטו לעשות מעשה שייחרט לעד בעיני האמא והסבתא – הם הלכו לסופר וקנו עוגה, בלונים, כתר ומתנה וחגגו יחד עם ילדי השכונה והמשפחה את יום הולדתה של הילדה. לראשונה מזה שבועיים האמא והסבתא יצאו מהבית, התאפרו וירדו למקלט. בזכות מתנדבי "לב אחד" יכלה המשפחה לחזור לחייה ולחגוג את יום ההולדת עם הבת הנרגשת.

אבישי

צוק איתן, באר שבע

סיפור מהשטח, אבישי גרין, מתנדב "לב אחד" בבאר שבע:"הגענו למשפחת אומנה עם שלושה ילדים בגילאי 4, 8 ו-9. 'מאז תחילת המבצע לא יצאנו מהבית כי קשה לדאוג לכולם בזמן אזעקה' סיפרה לנו האמא .יצאתי לשחק עם בן 9 בכדור בגן מחוץ לבית. בהחלט קשה לראות ילד ש"תקוע" בבית ללא היכולת לצאת כי מבוגר או אחראי שישגיח שהכל בסדר וירגיע במקרה של אזעקה.בזמן ששחקתי איתו, ענת, אחת המתנדבות , הפעילה את הילדים הקטנים יותר בציורים והפעלות נוספות"

Please reload